НБУ створюватиме сприятливе середовище для учасників ринку

Нацбанк прагне, щоб регулювання фінансового сектору стимулювало розвиток економіки, враховувало нові виклики та потреби всіх учасників.

Аналізу даних питань присвячувався виступ на II Міжнародній конференції InsuranceNEXT’UA 2018 Директора Департаменту стратегії та реформування НБУ Михайла ВІДЯКІНА, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Він розповів про те, що Національний банк сформулював свою стратегію, яка була презентована в березні 2018 році, з поглядом у майбутнє.

«У рамках стратегічних цілей «Ефективне регулювання фінансового сектору» та «Фінансова інклюзія» ми очікуємо, що через деякий час після прийняття відповідних законопроектів Парламентом, НБУ отримає мандат регулятора небанківського фінансового сектору та захисту прав споживачів фінансового ринку. Для цього необхідно прийняти законопроекти №2413а щодо консолідації регулювання фінансового сектору та №2456-д щодо захисту прав споживачів фінансових ринків. Вони пройшли перше читання ще у 2016 році і наразі чекають на негайне прийняття у другому. Це, мабуть, найнеобхідніші законодавчі акти у створенні підґрунтя для відновлення довіри споживачів, інвесторів та бізнесу до всіх фінансових ринків», – наголосив Михайло Відякін.

Сучасний світ постійно змінюється, і в такому динамічному середовищі народжуються найновіші технологічні рішення, які можуть працювати на задоволення потреб клієнтів. Учасники фінансового ринку та фінтех-компанії можуть побудувати партнерські стосунки, особливо сьогодні, коли проникнення фінансових сервісів серед населення потребує подальшого розширення. «У цих умовах одне з головних завдань Національного банку – створити сприятливе середовище для всіх учасників фінансової екосистеми, що також сприятиме забезпеченню фінансової стабільності та ефективному розподілу ресурсів на фінансовому ринку», – зазначив представник НБУ.

Він також повідомив, що в рамках клієнтоорієнтованої логіки стратегії Національний банк створює умови для діяльності різних груп клієнтів, надаючи їм певну цінність, яка може далі примножуватися, передаючись та збільшуючись від однієї клієнтської групи до іншої. Зрештою, максимальну цінність від ефективної роботи всієї фінансової екосистеми та збільшення добробуту країни отримують всі громадяни України.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: