Якість нагляду за небанківськими фінустановами необхідно підвищити

В Проекті USAID «Трансформація фінансового сектору» розповіли про результати національних досліджень з питань фінансової грамотності, захисту прав споживачів і споживчого кредитування та кроки, які необхідно зробити для відновлення довіри до фінансового сектору.

Ці питання висвітлила Заступник керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Юлія ВІТКА, виступаючи на конференції InsuranceNEXT’UA 2018, повідомляється на офіційній сторінці Проекту у Facebook.

«По-перше, має бути створений незалежний та спроможний регулятор та впроваджено якісний нагляд на основі ризиків за небанківськими фінансовими установами. На практиці це означає, що законопроект про спліт (№2413а) має бути прийнятий найближчим часом, і донори займають дуже чітку позицію з цього питання і будуть наполягати на його прийнятті.

По-друге, нарешті потрібно створити систему нагляду за ринковою поведінкою, створити дієві механізми реагування на порушення прав споживачів. У цьому випадку ми говоримо про законопроект «Про установу фінансового омбудсмена» (№8055), який запроваджує позасудові механізми врегулювання спорів, та законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг» (№2456-д). Без прийняття другого законопроекту виконання будь-яких законів про захист прав споживачів фінансових послуг залишається лише декларацією, а не обов’язком фінансових установ.

І по-третє, і для цього не потрібно законів. Самі фінансові установи повинні змінити свої підходи та політики. Вони мають поставити клієнта у центр своєї діяльності. На мою думку, кожна фінансова установа, яка працює чесно, повинна «бити себе в груди» і казати – ми вже не такі, ми працюємо чесно, і демонструвати це своєю поведінкою, прозорістю, ставленням до клієнтів. А регулятори, з іншого боку, повинні показати, що вони карають порушників», – підкреслила Юлія Вітка.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: