Як НБУ повертає кредити рефінансування, надані неплатоспроможним банкам

Національний банк ініціював понад сотню судових позовів до поручителів неплатоспроможних банків.

Як інформує прес-служба НБУ, регулятор вживає відповідні заходи для повернення наданих неплатоспроможним банкам кредитів рефінансування. Зокрема, лише за останні півроку Нацбанк подав до судів 35 нових позовів щодо звернення стягнення на майно майнових поручителів неплатоспроможних банків на загальну суму позовних вимог 4 млрд. грн.

Усього ж протягом 2014-2018 років Національний банк ініціював 110 судових розглядів з метою повернення заборгованості по кредитах за рахунок коштів фінансових поручителів та заставленого майна майнових поручителів.

Сьогодні на розгляді в судах різних інстанцій перебуває 89 справ із загальною сумою позовних вимог у розмірі 25 млрд. грн. «Національний банк веде постійну та планомірну роботу з погашення заборгованості за рахунок коштів та майна поручителів неплатоспроможних банків. Однак цей процес важко назвати швидким через те, що поручителі, зловживаючи своїми правами, постійно намагаються уникнути виконання своїх зобов’язань та затягують розгляд справ у судах», – зазначив Директор Департаменту управління ризиками НБУ Ігор БУДНИК.

Наразі в межах примусового виконання за вже отриманими рішеннями судів за рахунок заставленого майна задоволено вимоги НБУ на суму майже півмільярда гривень.

Слід нагадати, що у 2017 році Національний банк отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,1 млрд. грн.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: