Парламент простимулює відновлення кредитування

Комітет ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендував Парламенту законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування» до другого читання.

Цим документом (реєстраційний №6027-д) передбачається:

– зменшити фінансове навантаження на позичальників, що сприятиме відновленню економіки та активізації кредитування фізичних осіб, у першу чергу для покращення житлових умов;

– усунути схеми незаконного виведення майна з-під обтяження кредитора;

– спростити процес та зменшити витрати боржників та кредиторів (стягувачів) при врегулюванні боргу за рахунок удосконалення позасудових інструментів;

– урегулювати прогалини щодо погашення кредитів у процесі спадкування;

– узгодити норми Закону України «Про банки і банківську діяльність», а також частину підзаконних нормативних актів щодо порядку дотримання прав спадкоємців з положеннями Цивільного кодексу України.

Як зазначається на офіційній сторінці НБУ у Facebook, Національний банк вітає таке рішення профільного комітету та упевнений, що прийняття цього законопроекту дозволить зменшити ризики для банківських установ у ході здійснення кредитних операцій. Таким чином, банки охочіше надаватимуть кредити клієнтам. Крім того, законопроект направлений на полегшення доступу суб’єктів господарювання та фізичних осіб до користування банківськими позиками. Це, у свою чергу, надасть стимули для розвитку економіки.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: