Для ринків капіталу готують нове законодавство

Комітетом ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності були розглянуті три законопроекти, які стосуються сфери ринків капіталу. Про це повідомляє НКЦПФР на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Зокрема, Комітет розглянув проекти законів «Про рейтингування» (реєстраційний №8007), «Про ринки капіталу та організовані ринки» (реєстраційний №7055) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу» (реєстраційний №6303).

Перший законопроект спрямований на встановлення правових засад визначення рейтингів та їх використання, приведення діяльності рейтингових агентств в Україні у відповідність до вимог Регламенту ЄС №1060/2009, встановлення відповідальності для рейтингових агентств за порушення вимог законодавства.

Зазначені зміни направлені на покращення інвестиційного клімату в Україні, пожвавлення інвестиційних процесів, мінімізацію ризиків на ринках капіталу.

Метою другого документа є комплексне врегулювання таких питань, як: функціонування ринків похідних цінних паперів та деривативів; функціонування регульованих ринків та розбудови їх інфраструктури; впорядкування діяльності з надання інформаційних послуг на ринках капіталу у відповідності до світових практик та європейського законодавства; забезпечення захисту прав власників облігацій, зокрема шляхом передбачення інституту зборів власників облігацій та адміністратора за випуском облігацій, у відповідності до найкращих світових практик.

Третій законопроект розроблено з метою виконання пункту 16 Меморандуму між Україною та Міжнародним валютним фондом про економічну і фінансову політику та з метою виконання Україною вимог, необхідних для забезпечення приєднання Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Меморандуму IOSCO, які полягають у підвищенні інституційної та фінансової незалежності Комісії та забезпечені правових умов для здійснення міжнародної співпраці НКЦПФР.

За результатами розгляду Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти всі три законопроекти в першому читанні за основу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: