НБУ збільшує ліквідність валютного ринку

Регулятор уніфікував значення лімітів відкритої валютної позиції банків.

Як повідомляє прес-служба НБУ, метою такого кроку є поглиблення валютного ринку, збільшення його ліквідності та більш ефективного управління банками власними валютними ризиками.

Навесні цього року Національний банк розпочав процес коригування значень лімітів відкритої валютної позиції. З 1 травня 2018 року ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції банку (Л13-1) було збільшено з 1% до 3%, ліміт загальної короткої відкритої валютної позиції банку (Л13-2) – зменшено з 10% до 8%.

За оцінками Національного банку, новий підхід не лише не мав негативного впливу на стан валютного ринку, а й сприяв його стабілізації. Після зміни лімітів, на тлі збільшення обсягів операцій на міжбанківському валютному ринку, обсяг продажу валюти банками з позиції зріс з $7,6 млн. у середньому за день у квітні до $10 млн. у травні. Відповідно, банки почали грати більш активну роль у згладжуванні коливань обмінного курсу гривні за рахунок своєї позиції, і це сприяло зниженню місячної волатильності курсу гривні.

Відтак, Правління Національного банку вирішило врівноважити позиції банків та встановити однакові «дзеркальні» значення лімітів як для довгої, так і для короткої відкритої валютної позиції банку на рівні 5%. Відповідно, ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції банку (Л13-1) збільшується з 3% до 5%, ліміт загальної короткої відкритої валютної позиції банку (Л13-2) – зменшується з 8% до 5%.

Зазначені зміни затверджено Рішенням Правління НБУ №347-рш «Про внесення змін до рішення Правління Національного банку України від 29 березня 2018 року №184-рш» від 19 червня 2018 року. Вони набувають чинності з 1 липня 2018 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: