Яким буде законодавче регулювання другого рівня пенсійної системи

На засіданні Комітету НКЦПФР з питань стратегії розвитку та економічного аналізу фондового ринку відбувся розгляд проекту закону «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення».

Як повідомляє прес-служба Комісії, законопроект підготовлений Робочою групою, до складу якої крім фахівців регулятора входять представники інших державних органів, Світового банку в Україні та Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

Слід нагадати, що Розпорядженням Кабінету міністрів України від 11 жовтня 2017 року №723-р «Про затвердження плану заходів із запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування на 2017-2018 роки» НКЦПФР уповноважена розробити та подати до Кабміну проекти законодавчих змін з певних напрямків, які стосуються запровадження в Україні накопичувальної системи.

На першому етапі Робочою групою була підготовлена Концепція розбудови накопичувального (другого) рівня системи пенсійного забезпечення. Документ виносився на чисельні публічні обговорення із залученням представників органів виконавчої влади, народних депутатів, експертних кіл, великого бізнесу, представників ринку капіталу, саморегулівних організацій тощо. Такі обговорення відбувались не лише на базі Комісії, а й Національного банку, Міністерства соціальної політики, Світового банку, бізнес-асоціацій, серед яких EBA, AmCham та інші. Проект Концепції обговорювався також на засіданні Цільової команди з упровадження реформ фінансового сектору України. Для ознайомлення з проектом Концепції широкого загалу його було опубліковано на веб-сайті Комісії.

Наразі триває другий етап – робота над проектом закону «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення».

Присутні на засіданні Комітету НКЦПФР представники ринку недержавного пенсійного забезпечення та експертних організацій і об’єднань висловили коментарі й зауваження до законопроекту і протягом двох тижнів нададуть їх в Комітет для врахування в тексті проекту.

Наступного тижня Комісія оприлюднить проект закону на веб-сайті для залучення до роботи над ним всіх зацікавлених осіб.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: