У чому користь приєднання України до єдиного стандарту автоматичного обміну фінансовою інформацією

Приєднання України до CRS дозволить податковим органам отримувати інформацію не лише щодо фізичних осіб-власників рахунків, але й щодо власників-контролерів іноземних компаній.

На цьому наголосив Начальник управління реформування фінансового сектору НБУ Євген СТЕПАНЮК у ході міжнародної практичної конференції «Україна Антиофшорна», йдеться на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Він зазначив, що запровадження рекомендацій ОЕСР з протидії BEPS є важливим кроком для запобігання непродуктивного відтоку капіталу з країни, особливо в умовах вільного руху капіталу, до якого прямує Україна.

Успішність запровадження рекомендацій ОЕСР з протидії BEPS (Base Erosion and Profit Shifting) безпосередньо залежить від приєднання України до єдиного стандарту автоматичного обміну фінансовою інформацією (Common Reporting Standard). Учасниками цієї системи на сьогодні є 100 країн світу, у тому числі всі країни ЄС та основні низькоподаткові юрисдикції, між якими укладено понад 2700 двосторонніх угод про обмін фінансовою інформацією.

Приєднання до CRS дозволить податковим органам отримувати інформацію не лише щодо фізичних осіб-власників рахунків, але й щодо власників-контролерів іноземних компаній

За словами Євгена Степанюка, кращою світовою практикою є проведення кампаній з добровільного розкриття активів напередодні приєднання до CRS. Окрім покращення загальної податкової дисципліни, це дозволяє отримати додаткові надходження до державного бюджету. Згідно презентованих результатів аналізу міжнародного досвіду, додаткові бюджетні надходження в країнах, що провели успішні кампанії з добровільного декларування зарубіжних активів, становили від 0,3% до 1,1% ВВП.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: