Фінансовому сектору потрібна консолідована модель регулювання

Без прийняття законопроекту про спліт та суміжних подальших законодавчих ініціатив існує великий ризик зупинки розвитку окремих сегментів фінансового сектору, зокрема страхування, недержавного пенсійного забезпечення тощо, а також неможлива ефективна імплементація директив ЄС у сфері небанківських фінансових послуг.

Цьому питанню був присвячений виступ Директора Департаменту стратегії та реформування НБУ Михайла ВІДЯКІНА на зустрічі представників НБУ з міжнародними експертами та народними депутатами, повідомляється на офіційній сторінці Національного банку у Facebook.

Закон про спліт (реєстраційний №2413а) має об’єднати повноваження з регулювання та нагляду на ринках фінансових послуг шляхом ліквідації Нацкомфінпослуг та розподілу її функцій між НБУ та НКЦПФР.

«Національний банк та НКЦПФР готові прийняти повноваження Нацкомфінпослуг та стати регуляторами небанківського фінансового ринку. Підготовкою до такого рішення ми вже займаємося три роки, з 2015 року, коли проект закону №2413а був зареєстрований у Парламенті, як невідкладний», – зазначив Михайло Відякін.

За його словами, ефект від прийняття цього документа та переходу до консолідованої моделі регулювання фінансового ринку очікується як загальнодержавний, так і міжнародний та суспільний. Для суспільства консолідований нагляд за фінансовим ринком – це, перш за все, захист прав споживачів та якість, прозорість фінансових послуг.

Проте спліт й досі лякає деяких представників небанківського фінансового сектору, які вважають, що за нового регулювання підхід до контролю за ринком буде більш жорстким і менш зрозумілим.

Михайло Відякін вкотре наголосив, що у разі прийняття закону має бути реалізований принцип непомітного переходу функцій – учасники небанківського фінансового ринку не мають відчути зміни регулятора. «Яка різниця, кому подавати звітність, або звертатися за отриманням ліцензії?», – уточнив він.

У проекті закону визначено адаптаційний період для учасників небанківського фінансового сектору протягом одного року. Також передбачається, що колишні працівники Нацкомфінпослуг будуть залучені до налагодження процесів всередині НБУ та НКЦПФР.

«Проект цього закону в першому читанні був прийнятий Парламентом ще два роки тому, і наразі потребує негайного винесення до сесійної зали. Чим раніше буде прийнято цей закон, тим швидше відбудеться створення умов для подальшого розвитку ринку. Це також є умовою підвищення рівня нагляду до міжнародних стандартів і важливим кроком на шляху розвитку фінансового сектору України та його інтеграції у міжнародні ринки», – зауважив Михайло Відякін.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: