Засоби захисту інформації НБУ будуть осучаснені

Національний банк має намір модернізувати правила організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації регулятора.

Як повідомляє прес-служба НБУ, проект відповідних змін до Правил організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації Національного банку України регулятор оприлюднив для громадського обговорення.

Документ розроблено з метою удосконалення та модернізації вимог до використання та зберігання засобів криптографічного захисту інформації Національного банку України банками та небанківськими установами в Україні, які використовують такі засоби.

Слід нагадати, що відповідно до статті 7 Закону України «Про Національний банк України» і статті 10 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» особливості захисту інформації в системах, які забезпечують банківську діяльність, установлюються Національним банком.

Новим документом врегульовано використання програмно-апаратного модуля генерації ключів та передбачено застосування як носіїв ключів криптографічного захисту інформації Національного банку виключно захищених носіїв інформації, що дасть змогу:

– оптимізувати та осучаснити норми Правил організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації НБУ (зокрема, у частині ведення діловодства (обліку), обладнання приміщень технічними засобами охорони тощо);

– знизити ризики інформаційної безпеки під час управління ключовими даними в банках та небанківських установах в Україні, що використовують засоби захисту інформації Національного банку.

Більш детально – у проекті Постанови Правління НБУ «Про внесення змін до Правил організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації Національного банку України»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: