ЄІБ профінансує малий та середній бізнес України

eibКабмін схвалив рішення про реалізацію спільного з ЄІБ проекту «Основний кредит для малих та середніх підприємств та компаній з середнім рівнем капіталізації».

15 липня 2016 року Верховна Рада ратифікувала Фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком, що стосується реалізації в нашій країні проекту про фінансову підтримку малого та середнього бізнесу.

За інформацією прес-служби Міністерства фінансів, щоб розпочати реалізацію цього міжнародного проекту, необхідно було створити правові підстави та унормувати всі законодавчі процедури. Перш за все, треба вирішити питання відбору банків-учасників проекту та встановити валютно-фінансові умови надання таким банкам кредитних коштів. Саме це завдання вирішує зазначене рішення Кабміну. Причому обсяг позики на впровадження проекту становить 400 млн. євро.

В результаті реалізації проекту мають відбутися позитивні зрушення як на макро- так і на мікрорівнях. Зокрема, йдеться про:

– залучення до економіки довгострокових фінансових ресурсів для розвитку приватного сектору економіки;

– впровадження заходів з модернізації виробництв та збільшення ефективності виробничих потужностей;

– прискорення зниження енергоємності суб’єктів господарювання та покращення платіжного балансу за рахунок зменшення імпорту енергоносіїв;

– збільшення податкових надходжень підприємств до Державного бюджету України;

– покращення бізнес-клімату та створення передумов для активізації інвестиційної діяльності.

Найближчим часом відбудеться відбір банків-претендентів та підписання з ними договорів з метою створення правових підстав для реалізації проекту.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: