Державне регулювання фінсектору пропонують удосконалити

В НКЦПФР розповіли про необхідність консолідації державного регулювання на ринках капіталу.

Як повідомляється на офіційній сторінці Комісії у Facebook, Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ на засіданні круглого столу «Чи потрібен Україні спліт?» зазначив: «В Україні регулятор від самого початку не отримав необхідного функціоналу та інструментів, щоб забезпечувати добропорядність на ринку небанківських фінансових установ. Тому ринок, який повинен був прискорювати розвиток економіки і надавати фінанси чи фінансові послуги тим, хто їх потребує, цього насправді не робить. Далеко не всі посередники, які працюють на цьому ринку, займаються наданням послуг для людей. І сам ринок існує здебільшого для посередників, а не для людей.

І коли ми говоримо про необхідність консолідації нагляду за сектором в одному регуляторі – ми говоримо про певні дії по розбудові якісної та ефективної системи нагляду за ринком. Стосовно сфери діяльності Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, ми наполягаємо на консолідації нагляду за установами системи пенсійного забезпечення. Це важливо зробити до запуску другого рівня системи.

Щоб підвищити ефективність нагляду за ринком установ пенсійної системи ми підготували законопроекти №2413а про спліт і №6303 про інституційну спроможність регулятора і інструменти захисту інвесторів. Без їх прийняття не можна запускати другий рівень пенсійної системи».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: