НКЦПФР вдосконалює правове регулювання

comosionnormКомісія схвалила ряд змін до нормативних актів щодо регулювання фондового ринку.

Так, за повідомленням прес-служби Комісії, нею були внесені зміни до «Порядку погодження набуття особою істотної участі у професійному учаснику фондового ринку або збільшення її таким чином, що зазначена особа буде прямо чи опосередковано володіти або контролювати 10, 25, 50 і 75 відсотків статутного капіталу такого учасника чи права голосу придбаних акцій (часток) в його органах управління».

Змінами уточнено деякі терміни (зокрема, «кінцевий власник» та «прямий власник заявника»), уточнено випадки, коли необхідно отримувати погодження Комісії, уточнено перелік документів, які подаються, та вимог до їх оформлення. Також удосконалено методику розрахунку достатності розміру власних коштів фізичної/юридичної особи – заявника та порядок подання відомостей про прямих власників й власників з істотною участю в структурі власності заявника.

З метою виконання вимог ст.9 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг в Україні» та перевірки такої якості заявника як «фінансова стійкість», передбачена можливість заявника у майбутньому надавати, в разі потреби, додаткову фінансову підтримку професійному учаснику фондового ринку незалежно від того, яким чином набувається, збільшується істотна участь.

Також НКЦПФР схвалила зміни до «Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку та вимог до системи управління ризиками».

Документ містить вимогу стосовно підтвердження аудитором (аудиторською фірмою) розміру нерозподіленого прибутку на початок звітного року для його включення професійним учасником до складу регулятивного капіталу. Також у ньому передбачено приведення нормативних значень для окремих пруденційних показників КУА та осіб, які провадять діяльність з управління пенсійними активами, до рівнів, що передбачені європейським законодавством. Так, підвищуються значення нормативу достатності власних коштів з 0,5 до 1 та коефіцієнту покриття операційного ризику – з 0,5 до 1. Водночас, дисконт у розмірі 0,5 для розрахунку регулятивного капіталу ще діятиме.

Крім того, регулятор затвердив нову редакцію «Положення про реєстрацію випуску сертифікатів фонду операцій з нерухомістю, проспекту емісії, звіту про результати розміщення сертифікатів фонду операцій з нерухомістю, погашення сертифікатів фонду операцій з нерухомістю та скасування реєстрації випуску». Положення направлене на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Метою розробки нової редакції Положення було приведення нормативно-правового акту НКЦПФР у відповідність до чинного законодавства.

Попередня редакція Положення, затверджена рішенням ДКЦПФР №244 від 5 березня 2009 року, визнана такою, що втратила чинність.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: