Як відбувається реформа фінансового сектору

Регулятори підбили підсумки реформи фінансового сектору та визначили пріоритети на наступні півтора роки.

Зокрема, Національний банк разом із НКЦПФР та Фондом гарантування вкладів представили звіт за результатами втілення програми по реформуванню фінансового сектору України за другу половину 2017 року – першу половину 2018 року, повідомляє прес-служба НБУ.

Представлення відбулося у ході круглого столу щодо оновлення та статусу виконання Комплексної програми, участь в якому взяли представники фінансового ринку.

Директор Департаменту стратегії та реформування НБУ Михайло ВІДЯКІН зазначив: «Національний банк визначив серед основних проектів Комплексної програми проект «Спліт», захист прав споживачів фінансових послуг та фінансову інклюзію. Вони потребуватимуть значних зусиль та змін до законодавчої бази. Крім того, центральний банк у 2018-2019 роках також фокусуватиметься на повному втіленні цілей проектів, що уже пройшли важливі етапи розвитку: лібералізації валютного регулювання, розвитку безготівкової економіки, корпоративного управління в державних банках та підвищення захисту прав кредиторів».

Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ наголосив: «Комісія активно рухається по Комплексній програмі-2020, по деяким компонентам ми досягли прогресу виконання у 70%-80%, зокрема, мова йде про розкриття інформації емітентами та реалізацію прав інвесторів. Хоча є такі компоненти, по яким ми маємо низький прогрес, це, наприклад, питання інституційної спроможності регулятора і його адекватного фінансування, запровадження нових фінансових інструментів. На жаль, голосування по законопроекту №7055 показало, що поки недостатньо політичної волі для здійснення запланованих змін на ринку. Але ж будь-яка реформа розпочинається з оновлення законодавчої бази, а вже потім на основі нових законів перебудовуються процеси і процедури. Зробити реформу, не змінюючи законодавство, неможливо».

За словами Заступника Директора-розпорядника ФГВФО Андрія ОЛЕНЧИКА, протягом останніх років, коли в управління Фонду було передано понад 90 банків, Фонд перебуває в перманентному процесі удосконалення свого функціоналу. «Перелаштовуватись та змінюватись нам часто доводилось просто на ходу, налагоджуючи ключові процеси з «нуля». Так, ми фактично першими почали створювати в країні систему електронних торгів. Сьогодні разом із партнерами створили систему ProZorro.Продажі, на базі якої реалізували ще один амбітний проект – «голландські аукціони». Ми запустили в експлуатацію Автоматизовану систему виплат, що дозволило нам максимально розширити мережі пунктів виплат, забезпечити оперативність та безперервність цього процесу. На сьогодні 74% усіх виплат здійснюються саме через цю систему. Фонду, насправді, є про що прозвітувати, та ще більше в нас планів щодо втілення майбутніх реформ», – зауважив Андрій Оленчик.

Крім того, у ході круглого столу регулятори назвали ключові законопроекти для подальшого розвитку фінансового сектору, а саме такі:

– «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (№2413а);

– «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг» (№2456-д);

– «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів» (№7270);

– «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу» (№6303-д).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: