Як розвиватиметься ринок «зелених» облігацій

В Україні буде розроблена Дорожня карта запровадження ринку «зелених» облігацій та проекти законодавчих актів щодо стимулювання залучення «зелених» інвестицій.

Питанням розвитку ринку цих фінансових інструментів був присвячений круглий стіл, проведений Держенергоефективності за підтримки Проектів UNIDO та GIZ, а також за участю представників Європейського інвестиційного банку, Міжнародної фінансової корпорації (IFC), міжнародної організації «Climate Bonds Initiative», «Укргазбанку» та експертів проектів ПРООН, DESPRO тощо.

Як повідомляє прес-служба Держенергоефективності, світовий ринок «зелених» облігацій стрімко розвивається і відкриває доступ до великого пулу інвесторів. Кошти від продажу таких облігацій спрямовуються виключно на фінансування або рефінансування проектів «чистої» енергетики.

За прогнозами учасників ринку, до 2020 року на частку «зелених» облігацій у всьому світі припадатиме 10-15% від загальної суми всіх облігаційних запозичень.

Значну увагу формуванню міжнародного і національних ринків «зелених» облігацій приділяють міністри фінансів і керівники центральних банків Великої двадцятки (G20), Європейська Комісія, міжнародні банки розвитку (Світовий банк, IFC, ЄБРР, ЄІБ), ОЕСР тощо.

«Запровадження «зелених» облігацій в Україні дозволить мобілізувати потрібні інвестиції на реалізацію проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики, а також здешевити ці фінансові ресурси», – наголосив під час виступу на круглому столі Голова Держенергоефективності Сергій САВЧУК.

За його словами, такий потужний фінансовий інструмент сприятиме пришвидшенню досягнення національних цілей: 11% «чистої» енергії в кінцевому енергоспоживанні до 2020 року та 25% «зеленої» енергії в загальному первинному енергопостачанні у 2035 році.

Обговоривши перспективи «зелених» облігацій в Україні, учасники заходу домовилися разом із профільними міністерствами, міжнародними партнерами, проектами технічної допомоги та експертами змоделювати альтернативні сценарії запровадження ринку «зелених» облігацій із визначенням механізму, що підходить для умов України, і в результаті подати до Уряду Дорожню карту запровадження ринку «зелених» облігацій.

Крім цього, об’єднавши зусилля, планується продовжити роботу над розробкою пакету проектів актів первинного та вторинного законодавства щодо керівних принципів «зелених» облігацій, зменшення інвестиційних бар’єрів, а також стимулювання залучення «зелених» інвестицій в Україну.

Усі ці питання Держенергоефективності буде обговорювати спільно в рамках Постійно-діючої комунікаційної платформи, яку найближчим часом планує утворити за підтримки проектів міжнародно-технічної допомоги.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: