Обсяги банківських депозитів населення в національній валюті зросли на 5,9%

У червні пожвавився притік вкладів фізичних осіб до банківської системи України. Про таку динаміку свідчать попередні дані «Грошово-кредитної статистики» НБУ.

Згідно з ними, залишки гривневих депозитів населення у платоспроможних банках за червень зросли на 5,9% до 262,9 млрд. грн., в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – на 1,1% до $8,5 млрд. Активному залученню коштів фізичних осіб сприяли високі темпи зростання заробітних плат та подальше зростання приватних переказів із-за кордону. Крім того, припливу коштів у національній валюті сприяло збереження значної різниці в дохідностях депозитів у національній та іноземній валютах на тлі практично незмінного курсу національної валюти до долара США.

Натомість залишки депозитів юридичних осіб у платоспроможних банках за місяць скоротилися. Це відбулося як за гривневими вкладами (на 5,6% до 243,8 млрд. грн.), так і за коштами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – на 1,3% до $5,1 млрд. Така динаміка головним чином зумовлена плановими перерахуваннями господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, до Державного бюджету.

Таким чином, загальний портфель гривневих депозитів у червні практично не змінився і залишився на рівні 506,7 млрд. грн.

Кредитний портфель банків у національній валюті в червні скоротився на 1,4% до 584,9 млрд. грн. Це відбулося через зниження залишків гривневих кредитів бізнесу (на 1,8% до 468,2 млрд. грн.), оскільки портфель кредитів фізичних осіб залишився майже на рівні попереднього місяця (116,7 млрд. грн.).

Більшість процентних ставок банків у червні залишилася практично на рівні попереднього місяця.

Збереження конкуренції банків за корпоративних клієнтів зумовило незначне підвищення процентних ставок за депозитами бізнесу в національній валюті – на 0,2% до 11,6% річних. Вартість гривневих кредитів юридичних осіб зросла на 0,1% до 17,1% річних, що відображало збільшення кредитного попиту, зокрема на обігові цілі підприємств.

Вартість гривневих вкладів населення фактично залишалась на рівні попереднього місяця (10,8% річних), з огляду на стійкий приплив коштів населення. Натомість ставки за кредитами фізичних осіб зросли на 0,6%, що зумовлено підвищенням стандартів кредитування великими банками за позиками більше одного року. Водночас це компенсувалося зниженням вартості короткострокових позик.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: