Компанії з іноземними інвестиціями ефективніші за компанії з українським капіталом

Такими є висновки дослідження «Економічний вплив прямих іноземних інвестицій в Україні», яке презентувала в. о. Міністра фінансів разом з Німецькою групою радників (German Advisory Group). 

Дане дослідження було проведено спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Про це йдеться на офіційній сторінці Міністерства фінансів у Facebook.

Воно показало, що, хоча досить мало українських підприємств повністю або частково належать іноземним інвесторам, ці підприємства в середньому набагато більші та продуктивніші, ніж суто вітчизняні компанії, і платять вищу заробітну плату.

Зокрема, у секторі нефінансових корпорацій України є лише 4,6% підприємств з іноземними інвестиціями. Втім, на цих нечисленних підприємствах працюють 20,4% всіх працівників сектору, що виробляють 34,9% загальної валової доданої вартості. А середньостатистична українська компанія з іноземними інвестиціями виробляє в 11 разів більше продукції, ніж середньостатистична вітчизняна компанія.

Коментуючи результати дослідження, в. о. Міністра фінансів, Урядовий уповноважений з питань інвестицій Оксана МАРКАРОВА зазначила: «Як Урядовий уповноважений з питань інвестицій я відповідаю за те, щоб Уряд створив якомога сприятливіші умови для залучення інвестицій. У першу чергу – іноземних. За результати роботи в цьому напрямку нам не соромно. Україна з’явилася на інвестиційній карті світу. Сюди починають приходити знакові міжнародні бренди – GE, Fujicura, IKEA, H&M – і їхня поява посилає потужний сигнал зарубіжним інвесторам, які створюють тут виробництво, приносять сучасні технології, навчають наших людей».

Більш детально – у дослідженні «Економічний вплив прямих іноземних інвестицій в Україні»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: