Фінансовому ринку готують «спліт»

Минулого тижня у Фінансовому комітеті ВРУ відбулось засідання робочої групи щодо підготовки до другого читання законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг». Про це йдеться у повідомленні Ліги страхових організацій України.

У рамках засідання було опрацьовано Порівняльну таблицю до законопроекту та обговорено близько 200 внесених правок та пропозицій від учасників заходу.

Засідання пройшло за участі народних депутатів та секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, представників Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та представників бізнес-асоціацій фінансового ринку.

Слід нагадати, що проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (реєстраційний №2413а), поданий Президентом України, був прийнятий Парламентом у першому читанні ще влітку 2016 року.

Даним проектом пропонується здійснити перерозподіл повноважень державного регулювання фінансової діяльності від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, до Національного банку України та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, передбачивши при цьому вилучення із відповідних законодавчих актів усіх норм із посиланнями на Нацкомфінпослуг, що очевидно зумовить ліквідацію даного державного органу.

При цьому законопроектом передбачено, що НКЦПФР здійснюватиме регулювання всіх видів діяльності, яка пов’язана з цінними паперами та фондовим ринком, а також регулювання системи накопичувального пенсійного забезпечення та діяльності недержавних пенсійних фондів, включаючи їх адміністрування.

До повноважень Національного банку, відповідно до положень законопроекту, пропонується віднести державне регулювання страхової діяльності, системи кредитної кооперації та всіх інших видів небанківських фінансових послуг, які не пов’язані з ринками цінних паперів та похідних (деривативів), фондовим ринком та системою накопичувального і недержавного пенсійного забезпечення.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: