Пріоритетні напрями роботи Депозитарію НБУ

Депозитарій Національного банку спільно з ПАРД провели круглий стіл на тему «Особливості депозитарного обліку державних цінних паперів». Про це повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook

На заході було презентовано зміни до нормативної бази з питань депозитарного обліку державних цінних паперів, а також оновлений програмний комплекс «Депозитарій НБУ».

У круглому столі взяли участь представники понад 40 депозитарних установ. Вони обговорили питання роботи депозитарію Національного банку та особливості обліку державних цінних паперів.

Основними темами заходу були такі:

– практичні кейси роботи з новим функціоналом програмного забезпечення;

– нові операції та порядок гарантування розрахунків за правочинами щодо цінних паперів;

– нові моделі розрахунків за операціями з державними цінними паперами, які розширюють можливості депозитарних установ та їхніх клієнтів щодо вільного розпорядження активами;

– особливості проведення транскордонних операцій з облігаціями зовнішніх державних позик та державними деривативами;

– плани депозитарію щодо розширення системи кореспондентських відносин шляхом відкриття рахунку міжнародному депозитарію.

Також учасникам круглого столу була представлена нова тарифна політика депозитарію, результати перших місяців тарифікації та плани щодо подальшого удосконалення системи тарифікації.

Пріоритетним напрямом роботи Депозитарію НБУ є здійснення подальших реформ інфраструктури фондового ринку. З цією метою Національний банк виступає з законодавчими ініціативами, що стосуються функціонування фондового ринку, реалізує проекти, спрямовані на реформування Розрахункового центру та встановлення кореспондентських відносин з міжнародним депозитарієм. Також готується правове та технологічне підґрунтя для забезпечення майбутньої передачі цінних паперів, облік яких відноситься до компетенції Національного банку, до Центрального депозитарію.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: