Використання електронного цифрового підпису в банках необхідно оптимізувати

Банкіри спільно з працівниками Департаменту статистичної звітності НБУ проаналізували питання щодо особливостей використання електронного підпису уповноваженої особи з переліку осіб керівного складу банківської установи. Робоча зустріч була організована Незалежною асоціацією банків України, інформує прес-служба НАБУ.

Як зазначається у повідомленні, банківська спільнота вважає, що практична реалізація вимог п. 21 Правил надто складна та неефективна.

Представники банків доводили, що визначений Правилами перелік уповноважених осіб з підписання ЕЦП статистичної звітності з числа керівного складу банку є недоцільним, оскільки суперечить основному функціоналу керівників та опосередковано дублюється законодавчими нормами з підписання фінансової звітності. Це свідчить про те, що повноваження щодо особистого підписання електронним підписом статистичної звітності повинні бути передані керівникам підрозділів, що безпосередньо забезпечують формування та контроль достовірності її даних.

Сьогодні підписання податкової звітності в електронному вигляді врегульовано Державною фіскальною службою України – шляхом запровадження електронного сервісу управління ЕЦП. Це надає можливість керівнику вносити до системи подання документів в електронному вигляді інформацію щодо сертифікатів відповідальних осіб, яким надано повноваження її підписання з правом підпису керівника, головного бухгалтера та печатки банку.

Під час дискусії учасники наради розглянули питання банківської безпеки при накладанні ЕЦП за допомогою девайсів, якими користуються керівники поза банком, а також форми та строки повідомлення банків про зміну або заміну Довідників.

Представники банків та регулятора обмінялися думками щодо оптимізації процесу використання ЕЦП уповноваженої особи з переліку осіб керівного складу банку.

За результатом зустрічі було вирішено звернутися до Національного банку з проханнями:

– отримати рекомендації щодо підпису щомісячних та щоквартальних форм звітності;

– отримати допомогу від Департаменту статистики для встановлення відповідальних за ту чи іншу форму звітності в НБУ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: