Як запобігти економічним злочинам

Компанія PwC провела опитування українських організацій у рамках Всесвітнього дослідження економічних злочинів та шахрайства 2018 року. Дане дослідження є однією з провідних публікацій свого роду для організацій з різних економічних сфер, яке було підготовлено на основі відповідей, отриманих від понад 7 тис. респондентів із 123 країн світу.

В Україні опитування проводиться кожні два роки, починаючи з 2009 року, що дозволяє експертам спостерігати за тенденціями щодо найбільш поширених видів економічних злочинів та шахрайства і їхнім впливом на українські організації, а також відслідковувати зміни в заходах, які вживають організації для попередження шахрайства.

Коментуючи результати цьогорічного дослідження, Партнер, Лідер практики Форензік PwC у Польщі, Україні та країнах Балтії Марчін КЛІМЧАК зазначив, що 48% українських організацій постраждали від випадків економічних злочинів та шахрайства протягом останніх двох років, порівняно з 43% у 2016 році. Хабарництво та корупція залишається одним із основних видів економічних злочинів, негативний вплив яких зазнають українські організації – 73% респондентів відповіли, що їхні організації стали жертвами випадків хабарництва та корупції протягом останніх двох років. До п’ятірки найбільш поширених видів економічних злочинів та шахрайства також входять: незаконне привласнення майна, шахрайство у сфері закупівель, управління персоналом та кіберзлочини.

Незважаючи на той факт, що обізнаність українських організацій щодо випадків шахрайства зростає, за результатами цьогорічного дослідження кожен сьомий випадок шахрайства був виявлений випадково.

Згідно з опитуванням, шахрайство б’є по кишені організацій в Україні – 12% респондентів зазначили збитки їхніх організацій, які досягли від $1 млн. до $50 млн. Проте це ще не всі негативні наслідки.

«Українські організації відзначають, що від економічних злочинів та шахрайства найбільше постраждали їхня репутація/бренд, відносини з бізнес-партнерами та взаємодія з регуляторами. Як підкреслюють результати даного дослідження, зараз найкращий час ніж будь-коли запитати себе: чи робимо ми все можливе в нашій організації, щоб запобігти випадкам економічних злочинів та шахрайства, та чи не втрачаємо ми із поля зору щось важливе у цій боротьбі?», – наголосив Марчін Клімчак.

За його словами, коли цифрові технології активно розвиваються, вони набувають подвійного значення – є водночас і загрозою для організації, і засобом її захисту. У сучасних реаліях цифрові технології охопили всі аспекти діяльності організації,  водночас вони використовуються для скоєння економічних злочинів та шахрайства. Проте, коли йдеться про застосування новітніх інструментів та методів для виявлення шахрайства та реагування на нього (наприклад, аналітика даних, тестування транзакцій, моніторинг електронної пошти), українські організації відстають від решти світу. Крім того, більшість із них недостатньо підготовлена до кібератак, лише кожна третя має програму кібербезпеки.

«Тому в рамках даного Всесвітнього дослідження економічних злочинів та шахрайства 2018 року ми звертаємо особливу увагу на зростаючу загрозу «білих плям» у боротьбі з економічними злочинами та шахрайством, які має кожна організація незалежно від її розміру, галузі та розташування. Також, ми розглядаємо заходи з протидії економічним злочинам та шахрайству, які організації можуть застосовувати, щоб вивести шахрайство з тіні», – зауважив експерт.

Більш детально – у Всесвітньому дослідженні економічних злочинів та шахрайства 2018 року: результати опитування українських організацій

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: