Нацбанк переглянув статистику прямих іноземних інвестицій

Регулятор удосконалив методику формування даних щодо прямих іноземних інвестицій банківського сектору з урахуванням реінвестованих доходів банків, а також здійснив відповідний перегляд даних статистики зовнішнього сектору за 2017 рік.

Як повідомляє прес-служба НБУ, перегляд не мав істотного впливу на показники зовнішньої стійкості – дефіцит поточного рахунку для 2017 року розширився з $2 млрд. до $2,4 млрд. або з 1,9% ВВП до 2,2% ВВП. Водночас ця операція була дзеркально відображена у фінансовому рахунку за статтею ПІІ, де показник ПІІ за 2017 рік збільшився з $2,4 млрд. до $2,8 млрд. У результаті, сальдо зведеного платіжного балансу за минулий рік залишилося незмінним.

Розрахунок обсягів реінвестованих доходів для включення в платіжний баланс здійснено на основі чистих доходів від операційної діяльності банків з прямими інвестиціями відповідно до частки участі прямого іноземного інвестора в його капіталі. Реінвестовані доходи не включають реалізовані та нереалізовані холдингові прибутки чи збитки та відрахування до резервів.

Надалі спільно з Державною службою статистики планується здійснити розрахунки реінвестованих доходів підприємств реального сектору та інтегрувати їх до статистики зовнішнього сектору.

На додаток, починаючи з І кварталу 2018 року НБУ розпочав надання Державній службі статистики даних щодо ПІІ банківського сектору для подальшого їх урахування у статистиці прямих іноземних інвестицій. Ці дані формуються на основі балансової та фінансової звітності банків з дотриманням рекомендацій Керівництва з платіжного балансу та міжнародної інвестиційної позиції.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: