Банки отримали алгоритм застосування рахунків умовного зберігання

Державна фіскальна служба проконсультувала банки щодо рахунків ескроу.

Зокрема, Незалежна асоціація банків України звертає увагу профільних фахівців банків на той факт, що ДФС за розглядом звернення банківської спільноти щодо практичного застосування норм податкового законодавства в частині функціонування рахунків умовного зберігання (ескроу) та виконання функції податкового агента, надало офіційну відповідь у вигляді Індивідуальної податкової консультації від 21.06.2018 р. №2769/6/99-99-13-02-03-15/IПК.

В НАБУ нагадують, що оподаткування виплат фізичним особам – резидентам/нерезидентам, юридичним особам-нерезидентам з рахунків умовного зберігання (ескроу) за відчуження акцій, викликало в банків чимало запитань і ставало предметом різноманітних обговорень, оскільки попередня позиція ДФС була надто суперечливою, а саме:

«Банк як професійний торговець цінними паперами при виплаті інвестиційного прибутку акціонерам – фізичним особам (резидентам/нерезидентам) зобов’язаний нараховувати та утримувати податок з доходів фізичних осіб і військовий збір з урахуванням норм п. 170.2 ст.170 Кодексу».

Банки не могли погодитися з цією дефініцією, оскільки при виплаті коштів з ескроу рахунків покладання на банк функцій податкового агента виявлялося таким, що не відповідало вимогам податкового законодавства та суперечило вимогам ст. 65-2 Закону України «Про акціонерні товариства».

Наразі офіційні висновки, які зроблені в Листі ДФС, є такими:

– будь-які утримання з коштів, що виплачуються акціонерам, стосуються витрат, пов’язаних з відкриттям та обслуговуванням рахунка умовного зберігання (ескроу), які несе заявник вимоги;

– у разі якщо клієнт банку, який є власником домінуючого пакету акцій, здійснює операції з придбання акцій в акціонерів-нерезидентів та здійснює виплату коштів за такі акції через ескроу-рахунки, то утримання податку з доходів нерезидента та його подальшу сплату до бюджету повинен здійснювати власник такого рахунку (заявник вимоги);

– у разі якщо клієнт банку (юридична особа), який є власником домінуючого пакету акцій, здійснює через ескроу-рахунки виплату доходу фізичним особам (резидентам/нерезидентам) за придбані у таких осіб акції, то така юридична особа є податковим агентом.

Відповідь ДФС дає банкам чіткий алгоритм дій для практичного застосування в роботі.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: