Основні тренди фінансового моніторингу в першому півріччі

Державна служба фінансового моніторингу України підбила підсумки своєї діяльності в січні-червні 2018 року.

УЗАГАЛЬНЕНІ МАТЕРІАЛИ

Згідно з інформацією, наведеною у повідомленні відомства, у першому півріччі поточного року ним було підготовлено 438 матеріалів (з них 271 узагальнений матеріал та 167 додаткових узагальнених матеріалів), які направлено до:

‐ органів прокуратури – 88 матеріалів (з них 19 узагальнених матеріалів та 69 додаткових узагальнених матеріалів);

‐ Державної фіскальної служби України – 114 матеріалів (з них 94 узагальнених матеріали та 20 додаткових узагальнених матеріалів);

‐ органів внутрішніх справ – 52 матеріали (з них 42 узагальнених матеріали та 10 додаткових узагальнених матеріалів);

‐ Служби безпеки України – 83 матеріали (з них 50 узагальнених матеріалів та 33 додаткових узагальнених матеріалів);

‐ Національного антикорупційного бюро України – 101 матеріал (з них 66 узагальнених матеріалів та 35 додаткових узагальнених матеріалів).

У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становила 197,1 млрд. грн.

МІЖВІДОМЧЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

З метою підвищення ефективності міжвідомчого співробітництва в першому півріччі 2018 року Держфінмоніторинг акцентував головну увагу на впровадженні Плану дій стосовно удосконалення національної системи фінансового моніторингу за результатами 5 раунду оцінки України Комітетом Ради Європи MONEYVAL. Вказаний План дій розроблений Держфінмоніторингом спільно з іншими зацікавленими органами та у травні поточного року був підтриманий Кабінетом Міністрів України.

Крім того, протягом звітного періоду Держфінмоніторингом організовано проведення четвертого і п’ятого засідань Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Також у першому півріччі відомством було проведено 14 координаційних нарад із зацікавленими органами щодо питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму та укладено Угоду про співробітництво з Державним бюро розслідувань.

МЕТОДОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

У сфері методологічного забезпечення системи фінансового моніторингу Держфінмоніторингом посилено заходи щодо взаємодії із суб’єктами первинного фінансового моніторингу, зокрема:

‐ представники Держфінмоніторингу взяли участь у 53 освітніх заходах, проведених для більш ніж 2 тис. осіб;

‐ проведено 2 засідання Робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу – банківських та небанківських установ.

У частині координації співпраці з громадськістю Держфінмоніторингом організовано 3 засідання Громадської ради при Держфінмоніторингу, а також підписано рамковий Меморандум про співробітництво з Нотаріальною палатою України.

У рамках виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №601-р «Про реалізацію Стратегії розвитку системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення на період до 2020 року» до Кабміну надана узагальнена інформація щодо стану виконання плану заходів на 2017-2019 роки з реалізації вказаної Стратегії.

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

У контексті міжнародного співробітництва протягом першого півріччя 2018 року представники Держфінмоніторингу забезпечили участь у заходах у рамках 56 Пленарного засідання Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL) та в Пленарному засіданні та засіданнях робочих груп Егмонтської групи Підрозділів фінансових розвідок.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: