Яким буде правовий статус криптовалют в Україні

Це питання окреслене в Концепції державного регулювання операцій з криптовалютами в Україні, яка була презентована НКЦПФР на Раді з фінансової стабільності, інформує прес-служба Комісії.

Документ регламентує правовий статус криптовалют та токенів як виду фінансових інструментів. Регулятором ринку криптовалют визначається НКЦПФР. При цьому в ході засідання Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ зазначив: «Ця концепція передбачає визнання певних категорій криптовалют та токенів – фінансовими інструментами, роль та функції державних органів (НБУ, НКЦПФР, Мінфіну, ДФС, Держфінмоніторингу) у регулюванні обігу цих інструментів, ліцензування учасників операцій, розкриття інформації тощо».

Голова Комісії додав: «Це важливий перший крок у формуванні консенсусу серед держаних органів, фінансових регуляторів, який підтверджує готовність працювати з Верховною Радою України та крипторинком по формуванню законодавчої і нормативної баз, що забезпечить прозорість та якість відносин інвесторів та учасників ринку з криптовалютами».

Згідно з Концепцією, криптовалюта – це токен, який функціонує як засіб обміну або збереження вартості. Токеном вважається централізована або децентралізована цифрова одиниця обліку, що заснована на математичних обчисленнях із застосуванням комп’ютерної мережі та має криптографічний захист.

За підсумками розгляду цього питання Рада з фінансової стабільності в цілому підтримала запропоновану концепцію.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: