Іноземні інвестори можуть значно активізуватися на українському фондовому ринку

Новий Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій» має зробити Україну більш привабливою для іноземних інвесторів.

Як йдеться у прес-релізі, оприлюдненому Національним депозитарієм, зазначений Закон (№2418-VIII) був підписаний Президентом України та набуде чинності 24 листопада 2018 року.

Його прийняття стало важливим кроком для реформування інфраструктури фондового ринку України, ініціатором якого виступив НДУ. Очікується, що вже в грудні 2018 роки великі іноземні інвестори можуть значно збільшити свою активність на фондовому ринку України.

Набуття чинності Законом передбачає введення в українське правове поле концепції номінального утримувача. Цей інститут дозволяє глобальним фінансовим установам, що надають послуги з обслуговування активів в усьому світі (глобальним кастодіанам), відкривати в Україні рахунки номінального утримувача в цінних паперах для іноземних інвесторів, які бажають вкласти гроші в українську економіку. Імплементація Закону важлива для забезпечення сприятливого інвестиційного клімату.

«Це перший вагомий крок до інтеграції інфраструктури фондового ринку України до міжнародної інфраструктури ринку капіталу. Наступним кроком мають стати повноцінні кореспондентські відносини депозитарію НБУ з міжнародним депозитарієм», – зазначив Начальник управління депозитарної діяльності НБУ Андрій СУПРУН.

«Український пост-трейдинг не реформувався вже протягом 20 років. Для реалізації стратегії 2020 і модернізації інфраструктури фондового ринку важливо привести його до європейських норм. Підписання – це перший важливий етап. Наступний крок – підвищення якості послуг для учасників ринку до рівня європейських фінансових установ. Ухвалення закону щодо номінального утримувача усуває серйозну перешкоду на шляху іноземних вкладень в український фондовий ринок. Для його успішного впровадження нам необхідно виконати велику роботу за участю українських та іноземних гравців. До набуття чинності Законом залишається 4 місяці. Вважаю, що вже в цьому році можна буде побачити перші результати», – сказав Голова Правління НДУ Міндаугас БАКАС.

НКЦПФР прийняла рішення щодо створення робочої групи, яка розробить підзаконні акти, необхідні для впровадження Закону. Крім представників Комісії до неї увійдуть учасники від Верховної Ради України, Національного банку, Національного депозитарію, Державної служби фінансового моніторингу України, Центру Протидії Корупції.

«Ми сподіваємося, що до робочої групи по розробці нормативних актів, необхідних для імплементації Закону щодо сприяння залученню іноземних інвестицій, увійдуть усі зацікавлені та небайдужі до змін на ринку капіталу. Регулятор зацікавлений в оперативній та конструктивній співпраці всіх учасників цього процесу», – наголосив Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ.

В НДУ також повідомляють, що для інформування іноземних інвесторів про зміни в українському законодавстві планується низка зустрічей з представниками провідних світових фінансових установ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: