Підтвердження та реєстрація угод на міжбанківському ринку спрощено

Національний банк ухвалив низку змін, якими пом’якшуються вимоги до банків щодо підтвердження та реєстрації угод, які вони укладають на міжбанківському ринку.

Так,  як повідомляє прес-служба НБУ, регулятор відміняє норму щодо обов’язкового підтвердження банками всіх угод з купівлі-продажу іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України (МВРУ) засобами Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України (також відома як ВалКлі).

У подальшому для підтвердження власних угод на МВРУ банки зможуть використовувати як ВалКлі (у добровільному порядку), так і будь-які інші засоби, прийнятні для сторін угоди (наприклад, SWIFT). Одночасно банки отримають можливість укладати угоди на МВРУ в будь-який час, а не лише в час роботи ВалКлі, як це відбувається зараз.

Крім того, Національний банк скасовує вимоги, які зобов’язували банки реєструвати угоди з купівлі та продажу кредитних ресурсів у національній валюті на міжбанківському кредитному ринку України (МКРУ) засобами системи КредІнфо (Системи надання банками України інформації за угодами з купівлі та продажу кредитних ресурсів у національній валюті на міжбанківському кредитному ринку). У подальшому така реєстрація не буде здійснюватися взагалі.

Раніше інформація, отримана через ВалКлі та КредІнфо, використовувалася Національним банком для моніторингу ситуації на МВРУ та МКРУ. У подальшому відповідні дані НБУ отримуватиме через канали обміну інформацією від торговельно-інформаційних Bloomberg та Reuters, а також із наявної статистичної звітності банків.

Такі кроки нададуть банкам більше гнучкості по часу укладання угод і зменшать навантаження на них у частині інформування Національного банку, а регулятору дозволить отримувати більш оперативну інформацію про стан грошового та валютного ринків.

Зазначені рішення закріплено Постановою Правління НБУ №79 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 19 липня 2018 року та Постановою Правління НБУ №81 «Про визначення такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів Національного банку України», які набули чинності 1 серпня 2018 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: