Фонд гарантування по-новому працюватиме з іпотекою

Фонд гарантування вкладів удосконалює підхід до продажу прав вимоги за кредитами фізичних осіб, забезпеченими іпотекою.

Як повідомляє прес-служба ФГВФО, у першу чергу, зміни стосуються політики формування та продажу пулів. Перші, сформовані за новими принципами пули, будуть торгуватися в системі ProZorro.Продажі уже у вересні цього року.

Усі не продані у ході індивідуальних торгів на «голландському аукціоні» іпотечні кредити на наступні торги виставлятимуться тільки у складі пулу. При цьому до складу такого «зібраного лоту» включатимуться щонайменше по 10 активів сукупною вартістю від 30 млн. грн.

Формуватимуться пули за принципом спільності однієї або декількох ознак, таких як регіон, валюта договору, період проведення торгів, місцезнаходження предмету застави тощо.

Якщо ж і аукціони з продажу пулів будуть визнані такими, що не відбулися – у подальшому із них формуватимуться ще крупніші пули сукупною вартістю, орієнтовно, від 100 млн. грн.

Ще одна із ключових змін – перегляд підходу до визначення мінімальної ціни продажу для пулів іпотечних кредитів фізичних осіб. У ході одного «голландського аукціону» вартість пулу максимально може знизитися лише на 50% від початкової ціни.

Слід нагадати, що індивідуальний продаж іпотечних кредитів фізичних осіб Фонд гарантування розпочав восени минулого року. На сьогодні через індивідуальні торги пройшло понад 10 тис. іпотечних кредитів фізичних осіб, заборгованість за якими склала близько 26 млрд. грн. Із них було продано на індивідуальних торгах 1,6 тис. кредитів, заборгованість за якими склала близько 2 млрд. грн. Середній рівень конверсії (співвідношення ціни продажу до балансової заборгованості) – 25%.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: