ОВДП включені до переліку високоліквідних активів банків

НБУ змінив розрахунок нормативу миттєвої ліквідності.

Зокрема, Нацбанк включив необтяжені облігації внутрішньої державної позики з кінцевим строком погашення до шести місяців у перелік високоліквідних активів, що приймаються при розрахунку нормативу миттєвої ліквідності (Н4), йдеться у повідомленні прес-служби регулятора.

ОВДП є високоліквідним інструментом на фондовому ринку України. Включення такого інструменту до високоліквідних активів відповідає положенням документів європейського законодавства та рекомендацій Базельського комітету (Базель ІІІ) щодо визначення коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR).

Слід нагадати, що Національний банк упровадив коефіцієнт покриття ліквідністю (LCR) Постановою Правління НБУ від 15 лютого 2018 року №13 «Про запровадження коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR)» та Рішенням Правління НБУ від 15 лютого 2018 року №101-рш «Про схвалення Методики розрахунку коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR)». При цьому регулятор продовжує роботу в частині наближення своїх регуляторних вимог до міжнародних стандартів.

Зміна розрахунку нормативу миттєвої ліквідності (Н4) затверджена Постановою Правління НБУ від 31 липня 2018 року №87 «Про внесення зміни до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні», яка набула чинності з 2 серпня 2018 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: