Як НБУ відхилятиме зовнішніх аудиторів банків

Національний банк з 1 жовтня 2018 року запроваджує порядок відхилення (відсторонення) аудиторської фірми від проведення аудиту банку. За повідомленням прес-служби НБУ, відповідно до Закону «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», який набрав чинності з 07.02.2018 р. та вводиться в дію з 01.10.2018 р., скасовується право Національного банку на ведення Реєстру аудиторських фірм, які здійснюють зовнішній аудит банків.

Натомість Нацбанк протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом отримав право відхиляти обрану банком для проведення зовнішнього аудиту аудиторську фірму або відстороняти аудиторську фірму, яка проводить зовнішній аудит банку.

На виконання Закону НБУ затверджено Положення про порядок відхилення (відсторонення) Національним банком України аудиторської фірми, яка обрана банком для проведення зовнішнього аудиту.

Ним, зокрема, визначаються:

– порядок інформування банком Національного банку про обрану для проведення зовнішнього аудиту аудиторську фірму (після проведення конкурсу з відбору аудиторської фірми);

– підстави прийняття Національним банком рішення про відхилення (відсторонення) обраної банком аудиторської фірми;

– порядок прийняття Нацбанком рішення щодо відхилення або відсторонення аудиторської фірми (рішення приймає Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем, що створений у НБУ);

– порядок інформування Національним банком банку та Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, що створюється згідно із Законом про аудит, про прийняте регулятором рішення про відхилення (відсторонення) аудиторської фірми.

Відповідні норми передбачені Постановою Правління НБУ №89 від 2 серпня 2018 року «Про затвердження Положення про порядок відхилення (відсторонення) Національним банком України аудиторської фірми, яка обрана банком для проведення зовнішнього аудиту», що діятиме з 1.10.2018 р. до 06.02.2021 р. (включно). Цією ж Постановою з 1.10.2018 р. визнаються такими, що втратили чинність, Положення про порядок ведення Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків, затверджене Постановою Правління НБУ від 17.11.2011 р. №410 та Положення про Комітет з питань аудиту банків України, затверджене Постановою Правління НБУ від 06.04.2015 р. №214 (зі змінами).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: