НКЦПФР удосконалить регулювання депозитарної діяльності

Комісія оприлюднила проект Рішення «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з питань провадження депозитарної діяльності».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, його метою є врегулювання певних вимог до договорів між учасниками депозитарної системи України для забезпечення дотримання ними вимог актів законодавства.

Зокрема, проектом передбачається внесення змін до Вимог до договору про кореспондентські відносини, затверджених Рішенням НКЦПФР від 6 серпня 2013 р. №1411, які поширюються на Центральний депозитарій цінних паперів та депозитарій іноземної держави або міжнародну депозитарно-клірингову установу при укладенні договору про кореспондентські відносини, внесенні змін до нього.

З метою приведення Вимог до договору про кореспондентські відносини у відповідність до законодавства проект передбачає уточнення певних вимог до договору про кореспондентські відносини та, зокрема, обов’язок депозитарію-кореспондента надавати Центральному депозитарію інформацію про власників цінних паперів, належні їм цінні папери та операції з цінними паперами, що обліковуються на рахунку в цінних паперах депозитарію-кореспондента в Центральному депозитарії, в порядку та у випадках, встановлених Комісією.

Також проектом вносяться зміни до Вимог до депозитарного договору між депозитарною установою і Центральним депозитарієм цінних паперів, затверджених Рішенням НКЦПФР від 6 серпня 2013 р. №1410, які поширюються на депозитарні установи та Центральний депозитарій при укладенні депозитарних договорів між депозитарною установою і Центральним депозитарієм.

Для приведення Вимог до депозитарного договору у відповідність до законодавства проект передбачає уточнення певних норм, пов’язаних з відкриттям Центральним депозитарієм депозитарній установі на підставі депозитарного договору рахунку (рахунків) у цінних паперах, на якому (яких) зберігаються та обліковуються цінні папери.

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з питань провадження депозитарної діяльності»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: