До інвестиційної діяльності страховиків встановлені нові вимоги

Їхньому аналізу був присвячений семінар-презентація на тему «Нові вимоги Нацкомфінпослуг до інвестиційної діяльності страховиків», організований Комісією та Групою ICU, повідомляє прес-служба Нацкомфінпослуг. 

Метою заходу було роз’яснення учасникам ринків фінансових послуг вимог нового Положення щодо обов’язкових критеріїв та нормативів достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика, затвердженого Розпорядженням Нацкомфінпослуг від 7 червня 2018 року №850, яке набрало чинності з 3 серпня 2018 року.

Член Нацкомфінпослуг Олександр ЗАЛЄТОВ зробив презентацію Положення, пояснивши, що прийняття цього акта удосконалить систему пруденційного нагляду, сприятиме підвищенню рівня капіталізації, фінансової стійкості та стабільності страховиків, забезпечить запобігання неплатоспроможності, посилить захист прав споживачів фінансових послуг та довіру страхувальників до страхових компаній, а також дозволить регулятору мати реальну картину фінансового стану та платоспроможності страховиків. Крім того, він представив огляд страхового ринку та пріоритетні напрями реформування державного регулювання страхової діяльності.

На семінарі представники Нацкомфінпослуг наголосили, що діалог зі страховим ринком щодо удосконалення страхового законодавства буде здійснюватись і надалі.

У свою чергу в прес-релізі Ліги страхових організацій України зауважується, що під час опрацювання Положення ЛСОУ наполягала на поступовому підвищенні вимог для того, щоб дати час і можливість виконати їх невеликим страховим організаціям, які хоч займають і невелику частку ринку, але добросовісно виконують свої зобов’язання. Так, згідно із Розпорядженням, вимоги до нормативу платоспроможності та достатності капіталу підвищуватимуться впродовж двох років – до 30 червня 2020 року.

«Підвищення платоспроможності страхових організацій є необхідною умовою зростання довіри до страхування, упередження порушення прав споживачів страхових послуг та розвитку страхового ринку. Страхування повинно (і має можливості) підвищувати добробут населення та внести свій вагомий внесок в економічне зростання країни», – вважає Олександр ФІЛОНЮК, Президент Ліги страхових організацій України.

ЛСОУ наголошує, що на сьогодні ще залишається відкритим питання вдосконалення методів формування страхових резервів. Необхідно надати страховій організації можливість використовувати найбільш прийнятні для її портфеля договорів страхування актуарні розрахунки, забезпечуючи при цьому достатній для страхових виплат обсяг активів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: