Як банки подаватимуть аудиторський звіт до НБУ

Нацбанк затвердив нове Положення про порядок подання банком до Національного банку України аудиторського звіту за результатами щорічної перевірки фінансової звітності.

Як інформує прес-служба регулятора, Положення, яке набирає чинності з 1.10.2018 р., оновлено з метою приведення у відповідність до вимог Закону «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» нормативно-правового акта Національного банку з питань подання банками аудиторських звітів.

Документом, зокрема, визначаються:

– порядок подання банком до Національного банку договору про аудит фінансової звітності, аудиторського звіту/додаткового звіту, що складаються аудиторською фірмою;

– забезпечення аудиторською фірмою ротації аудиторів, що залучаються для проведення аудиту фінансової звітності банку;

– перелік інформації, що має перевірятися та міститися в аудиторському звіті банку відповідно до вимог Закону про аудит, Національного банку та Міжнародних стандартів аудиту;

– порядок інформування аудиторською фірмою Національного банку про виявлені під час аудиту банку та інших юридичних осіб, що мають із банком тісні зв’язки, факти порушень та недоліків у їхній діяльності;

– порядок подання на вимогу НБУ робочих документів, пояснень аудиторської фірми з питань проведення аудиту.

У зв’язку із прийняттям Положення про подання аудиторського звіту, що затверджено Постановою Правління НБУ №90 від 2.08.2018 р., з 1.10.2018 р. визнається таким, що втратило чинність, Положення про порядок подання банками до Національного банку аудиторських звітів (аудиторських висновків) за результатами щорічної перевірки фінансової звітності, затверджене Постановою Правління НБУ від 9.09.2003 р. №389.

Для забезпечення виконання вимог Закону про аудит Постановою №90 банкам подовжено строк подання до Національного банку договору про проведення аудиту фінансової звітності за 2018 рік до 15.12.2018 р. (включно).

Слід нагадати, що з 7.02.2018 р. набрав чинності Закон «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», який вводиться в дію з 1.10.2018 р.

Більш детально – у Постанові Правління НБУ №90 від 2.08.2018 р. «Про затвердження Положення про порядок подання банком до Національного банку України аудиторського звіту за результатами щорічної перевірки фінансової звітності»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: