НБУ уважно слідкує за основними тенденціями у розвитку фінтех-ринку

Майбутнє активного розвитку фінтех-компаній в Україні – у тісній взаємодії з банками.

На цьому наголосив  Заступник Голови НБУ Сергій ХОЛОД у ході панельної дискусії «Точки зростання економіки: можливості фінтеху», повідомляється на офіційній сторінці Національного банку у Facebook.

Зокрема, Сергій Холод зауважив: «Сьогодні фінтех-компанії доповнюють банки на фінансовому ринку. Фінтех – це ті інструменти, що дають користувачам можливість швидкого та зручного доступу до їх фінансових коштів на рахунках банків. Для банків же фінтех-компанії є додатковим каналом поширення їх продуктів та сервісів серед клієнтів. Для держави розвиток фінтех-ринку – це поглиблення фінансової інклюзії громадян, а також зниження проявів тіньової економіки, що, у свою чергу, сприятиме надходженню у банківську систему додаткових ресурсів для кредитування реального сектору економіки».

Представник НБУ також розповів, що регулятор уважно слідкує за основними тенденціями у розвитку фінтех-ринку, як світового так і вітчизняного: «Ми намагаємося рухатися синхронно зі світовими процесами та напрацьовуємо необхідні рішення. Серед наших пріоритетів – розбудова системи BankІD, гармонізація українського законодавства з нормами європейської директиви PSD2, впровадження міжнародних стандартів обміну фінансовими повідомленнями і нових інноваційних інструментів безготівкового переказу коштів (IBAN та ISO 20022), модернізація Системи електронних платежів НБУ (миттєві платежі, робота системи у форматі 24/7, розширення функціональності та інформаційної складової платежів) тощо».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: