Мінфін розповідатиме, як працюють державні банки

У ІV кварталі 2018 року Міністерство започаткує регулярне звітування по державних банках.

Як повідомляє прес-служба Мінфіну, державні банки та банки з державною часткою складають понад 50% банківського ринку, на їх капіталізацію за роки незалежності було спрямовано близько 250 млрд. грн. (з них 155,4 млрд. грн. – АТ КБ «Приватбанк»). Діяльність цих банків, окрім комерційної важливості для держави, становить великий суспільний інтерес.

Враховуючи це, Міністерство фінансів розпочинає регулярне і детальне звітування про основні показники діяльності банків, стан практичного впровадження ними «Засад стратегічного реформування державного банківського сектору», виконання індивідуальних стратегій, а також про роботу з портфелями проблемних активів.

Це звітування спочатку відбуватиметься у вигляді квартальних і піврічних звітів на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів, а згодом – в окремому розділі буде зібрано всю інформацію про функціонування державного банківського сектору: поточні звіти у стилі bank at a glance, стратегії і звіти про процес їх реалізації, результати роботи з проблемними активами (NPLs), включаючи реалізовані реструктуризації, а також актуалізовану інформацію по судових процесах та зверненням до правоохоронних органів. Усі дані будуть подані як в агрегованому вигляді, так і по кожному з чотирьох державних банків окремо.

Протягом найближчих тижнів Мінфін разом з НБУ та банками буде опрацьовувати формат розкриття інформації з урахуванням вимог чинного законодавства, зокрема банківської таємниці.

До 1 вересня буде оприлюднено формат нової звітності, а 1 листопада вийде перший розширений звіт.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: