Якою має бути оптимальна структура банківської мережі

Національний банк опублікував дослідження щодо впливу структури філійної мережі банків на їхню кредитну активність.

Як зазначається у повідомленні НБУ, дослідницький проект «Вплив структури філійної мережі на кредитну поведінку банків» був реалізований у межах програми Національного банку України для запрошених науковців і за підтримки Канада-МВФ програми «Розбудови інституційної спроможності НБУ».

Автори дослідження стверджують, що оптимальна структура банківської мережі є деякою комбінацією централізованої мережі філій, які мають можливість певною мірою впливати на рішення по видачі кредитів, та диверсифікованої мережі безбалансових відділень, які жодним чином не задіяні в процесі прийняття рішень по кредитуванню.

Результати дослідження свідчать, що велика розосереджена мережа безбалансових відділень забезпечує вищий рівень кредитування і здатна зменшити пов’язані ризики завдяки ефекту диверсифікації.

Розосереджена мережа філій також надає банку певні інформаційні переваги, але ці переваги нівелюються в міру збільшення відстані філії від головного офісу, а також за рахунок підсилення негативного впливу агентських конфліктів у регіонах.

Більш детально – у дослідженні «Вплив структури філійної мережі на кредитну поведінку банків»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: