Обрано новий склад Ради учасників НДУ

До консультативного органу увійшли представники 7 депозитарних установ та 7 емітентів, завдання яких – організація ефективної комунікації учасників фондового ринку з Національним депозитарієм. У процесі подальшої роботи Рада стане основною платформою для обговорення етапів впровадження нового програмного забезпечення депозитарного обліку, змін у тарифній політиці та інших питань, пов’язаних із діяльністю НДУ і реформуванням фондового ринку України. 

Як зазначається у повідомленні прес-служби Нацдепозитарію, новий склад Ради учасників НДУ обирався шляхом рейтингового голосування, результати якого були підсумовані 21 серпня 2018 року. Загалом було подано 20 заяв (на 8 менше ніж у 2016 році) від учасників ринку цінних паперів, зацікавлених у розвитку як своїх компаній, так і депозитарної системи в цілому. З них 11 – від депозитарних установ і 9 – від емітентів.

Голосування проходило на сайті НДУ. Взяти участь у виборах могли всі компанії, що ведуть діяльність на фондовому ринку України і, відповідно, мають відкриті рахунки в Національному депозитарії.

Від депозитарних установ до Ради увійшли: Богдана Єфремова (АТ «Райффайзен Банк Аваль»); Олеся Пятчаніна (АТ «Сітібанк»); Ігор Носовицький (ТОВ «Фінансова компанія «ДЕКРА»); Віта Бурлаченко (ПАТ «ПУМБ»); Юрій Пеняскін (ТОВ «Інвестиційний капітал Україна»); Зоя Грєхова  (ПрАТ «Альтана Капітал»); Костянтин Шевчук (ТОВ «Фінансова компанія «КУБ»).

У свою чергу від емітентів членами Ради стали: Олександр Сторожук (ПрАТ «Універсам-2»); Шаді Саад (ПрАТ «Бахмацьке бурякоприймальне підприємство»); Сергій Румпа (ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод»); Богдан Лупій (ПАТ «Фондова біржа ПФТС»); Юрій Бойко («АТ «ЗНВКІФ «Гарант Капітал», від імені, в інтересах та за рахунок якого діє ТОВ «КУА «Альтіс-Траст»); Євген Круть (ПрАТ «ДТЕК Київські Електромережі»); Сергій Бірюк (ПрАТ «М-Інвест»).

У голосуванні взяли участь представники 228 компаній-клієнтів НДУ. Активність депозитарних установ зросла – цього разу проголосувало 138 організацій. Кількість тих, хто голосував з боку емітентів, – 190.

«На сьогодні ринок не настільки активний в голосуванні і подачі заявок, як нам хотілося б. Тим не менш, це не завадило вибрати сильну Раду, склад якої дозволяє сподіватися на продуктивну роботу цього органу протягом двох років його повноважень. До Ради увійшло 10 учасників з минулого складу, прийшло 4 нових представники ринку, сформований хороший резервний склад. НДУ – майданчик компетенцій, який завжди відкритий для учасників ринку, і Рада грає в цьому одну з ключових ролей. Впевнений, разом на нас чекає активна робота, яка дозволить успішно впроваджувати зміни інфраструктури, формувати умови, за яких фінансові учасники можуть розвиватися, пропонувати нові види послуг, отримувати більше прибутку», – зазначив Член Правління НДУ Олексій ТАРАСЕНКО.

Відповідно до вимоги Положення про Раду учасників НДУ перше засідання виборного органу відбудеться 6 вересня 2018 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: