Фінансові установи повідомлятимуть про своїх аудиторів за визначеною Формою

Це передбачено проектом нормативно-правового акта, оприлюдненого Нацкомфінпослуг.

Йдеться про проект Розпорядження Комісії «Про затвердження Форми повідомлення фінансової установи, яка віднесена до підприємств, що становлять суспільний інтерес, про суб’єкта аудиторської діяльності, який надаватиме послуги аудиту фінансової звітності».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, відповідно до Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» до підприємств, що становлять суспільний інтерес, віднесено підприємства – емітенти цінних паперів, цінні папери яких допущені до біржових торгів, банки, страховики, недержавні пенсійні фонди, інші фінансові установи (крім інших фінансових установ та недержавних пенсійних фондів, що належать до мікропідприємств та малих підприємств) та підприємства, які відповідно до цього Закону належать до великих підприємств. Отже, Законом «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» до зазначених підприємств віднесені суб’єкти господарювання, нагляд за якими здійснює Нацкомфінпослуг.

Підприємства, що становлять суспільний інтерес, повинні проінформувати про суб’єкта аудиторської діяльності, який надаватиме аудиторські послуги, Нацкомфінпослуг з метою інформування щодо відповідності суб’єкта аудиторської діяльності вимогам Закону та надання документів (інформації) щодо процедури відбору такого суб’єкта.

Враховуючи це, проект Розпорядження забезпечує можливість повідомлення фінансовою установою, яка віднесена до підприємств, що становлять суспільний інтерес, про суб’єкта аудиторської діяльності, який надаватиме послуги аудиту фінансової звітності. Це має підвищити рівень довіри інвесторів до фінансової звітності суб’єктів господарювання шляхом забезпечення якісного розкриття інформації за результатами обов’язкового аудиту фінансової звітності.

Більш детально – у проекті Розпорядження Нацкомфінпослуг «Про затвердження Форми повідомлення фінансової установи, яка віднесена до підприємств, що становлять суспільний інтерес, про суб’єкта аудиторської діяльності, який надаватиме послуги аудиту фінансової звітності»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: