Інформація про державні банки розкриватиметься у певному форматі

Мінфін розробив формат оприлюднення регулярної інформації про діяльність державних банківських установ, йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства.

Зокрема, Міністерство фінансів оголосило про ініціативу запровадити на офіційному сайті регулярне і детальне звітування про основні показники діяльності банків, стан практичного впровадження ними «Засад стратегічного реформування державного банківського сектору», виконання індивідуальних стратегій, а також про роботу з портфелями проблемних активів.

Згідно з планом, Міністерство оприлюднило формат нового щоквартального звіту з урахуванням вимог чинного законодавства.

По кожному з чотирьох державних банків (АТ КБ «Приватбанк», АБ «Укргазбанк», АТ «Укрексімбанк», АТ «Ощадбанк») передбачено оприлюднення основних відомостей (акціонери, керівництво банків, організаційна структура, кількість клієнтів тощо), а також основних показників діяльності як у табличному вигляді, так і в графічній формі (візуалізація динаміки окремих показників). Зокрема, дані про обсяги активних та пасивних операцій, розміри кредитних та депозитних портфелів, фінансовий результат, інформація про обіг у POS-термінальній мережі, суми платежів населення тощо.

Окрім того, звіт міститиме агреговані дані про діяльність банків державного сектору з точки зору їх організаційної структури та місця в банківській системі України.

Окремим звітом кожні півроку планується висвітлювати результати роботи банків державного сектору з проблемними активами (NPL), включаючи кількісні показники (результати вже здійснених процедур реструктуризації та задоволених судових позовів банків).

Раз на рік на порталі подаватиметься інформація, яка стосується реалізації стратегій розвитку банків.

Перший розширений звіт буде оприлюднено 1 листопада 2018 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: