Міжнародні резерви України зменшились на 1,6%

mignrezСтаном на 1 грудня 2016 року, міжнародні резерви України дорівнювали $15,27 млрд. (в еквіваленті). Такі попередні дані оприлюднив НБУ. У повідомленні Нацбанку зазначається, що у зв’язку з посиленням політичної напруги, необхідністю здійснення платежів за державним боргом та переоцінкою резервних активів за місяць вони зменшилися на 1,6%. Загалом за останні 12 місяців вони збільшилися на 16%.

У листопаді кошти до міжнародних резервів надходили з двох джерел.

По-перше, від проведення Національним банком інтервенцій на міжбанківському валютному ринку. У листопаді збереження сприятливих для валютного ринку зовнішніх факторів, насамперед продовження надходжень виручки від експорту зерна, було частково нівельоване загостренням політичної напруги, яке викликало нервозність на валютному ринку.

Як наслідок, надлишкова пропозиція валюти на міжбанківському ринку протягом місяця була обмеженою, і Національний банк мав можливість провести лише 6 аукціонів з купівлі іноземної валюти на загальну суму $113,6 млн. для нарощування міжнародних резервів. Також під час піку політичної нестабільності НБУ був змушений провести аукціон з продажу іноземної валюти на суму $33,6 млн. для згладжування надмірних коливань курсу гривні. В результаті, чиста купівля валюти Національним банком у листопаді становила $80 млн.

По-друге, від Європейської комісії. Надходження на користь Уряду від ЄС становили $59,6 млн.

Водночас збільшення резервів було нівельовано іншими факторами, які тиснули в бік їх скорочення.

Основним чинником була переоцінка резервних активів в бік зниження в результаті зміцнення долара США до інших валют та падіння цін на золото протягом місяця.

Крім того, з резервів на здійснення платежів Уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті було спрямовано $147,2 млн. З них $94 млн. – на обслуговування єврооблігацій Уряду та погашення і обслуговування ОВДП.

За результатами листопада, обсяг міжнародних резервів України покриває 3,6 місяця майбутнього імпорту. Це, за даними НБУ, є достатнім для виконання зобов’язань, поточних операцій Уряду та Національного банку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: