Як протидіяти зловживанням на фондовому ринку

Наприкінці серпня за організації Асоціації «Українські фондові торговці» та ГО «Право і Капітал» в м. Дніпро відбулася конференція «Зловживання на фондовому ринку», йдеться у повідомленні прес-служби Асоціації.

У заході взяли участь адвокати, профучасники фондового ринку, представники державних та правоохоронних органів, які мали змогу висловити свою точку зору, задати хвилюючі їх питання та поспілкуватися з колегами на цю та інші теми.

На конференції були проаналізовані такі питання, як проблеми розвитку фондового ринку України, його законодавче забезпечення, ледве йдуча імплементація законодавства ЄС про зловживання ринком тощо.

За основу та в якості прикладу було запропоновано взяти досвід BaFin (Федеральне управління фінансового нагляду Німеччини) у моніторингу, виявленні ознак та реагуванні на факти маніпулювання ринком із застосуванням сучасного аналітичного програмного забезпечення, а також практику та особливості інституту відповідальності за зловживання ринком у США.

Спікери звернули увагу на існуючі вади у правозастосуванні з боку НКЦПФР, проблеми та корупціогенні ризики відсутності методологічної бази виявлення ознак маніпулювання та оцінки справедливої ринкової вартості цінних паперів, зокрема в процедурі сквіз-ауту, повну відсутність експертного судового забезпечення цих питань. Йшлося про системні вади чинного законодавства про зловживання на фондовому ринку, правову невизначеність кримінальних та адміністративних санкцій, що шкодить побудові прозорого ринку, загалом компрометує фондовий ринок.

Учасниками заходу було запропоновано шляхи виправлення ситуації, що склалася на фондовому ринку. Зокрема, в аспекті усунення правової невизначеності в першу чергу йшлося про нагальну необхідність імплементації Директиви 2014/57/ЄС про кримінальні санкції за зловживання ринком та виконанні зобов’язань України з імплементації acquis ЄС.

У частині усунення корупціогенних ризиків при виявленні ознак маніпулювання запропоновано як обов’язкову передумову правозастосування використовувати системи аналізу даних.

Для більш ефективного вирішення зазначених питань організатори та учасники констатували нагальну необхідність їх актуалізації та обговорення у більш широкому форматі.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: