Ринки капіталу потребують вдосконалення законодавчої бази

На розгляді Верховної Ради перебуває ряд законопроектів, необхідність найскорішого прийняття яких підтримує НКЦПФР.

Як інформує прес-служба Комісії, першим є депутатський проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу» (реєстраційний №6303-д).

Законопроект передбачає зміни законодавчого поля, які дозволять покращити дисциплінованість учасників фондового ринку України, розбудувати систему ефективної протидії зловживанням на ринку цінних паперів, збільшити інвестиції в економіку України через підвищення довіри до ефективності державного регулювання фондового ринку.

Зокрема, документ пропонує такі новації:

– закріплення у законодавстві гарантій незалежності НКЦПФР, насамперед фінансової;

– вдосконалення законодавчих норм щодо можливостей міжнародного співробітництва НКЦПФР;

– створення передумов для приєднання України до Багатостороннього Меморандуму про взаєморозуміння Міжнародної організації регуляторів ринків цінних паперів (IOSCO MMoU);

– імплементацію норм Регламенту ЄС №596/2014 від 16 квітня 2014 року про зловживання на ринку, які стосуються міжнародної співпраці регуляторів, обміну інформацією між ними, проведення перевірок на запит іншого регулятора, а також збереження професійної таємниці;

– удосконалення системи нагляду та контролю за діяльністю на фондовому ринку з урахуванням найкращого світового досвіду з метою розбудови ефективної системи запобігання зловживанням.

Другий документ – це законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» (реєстраційний №9035), поданий групою народних депутатів.

Він направлений на комплексне врегулювання таких питань:

– функціонування ринків похідних цінних паперів та деривативів;

– функціонування ринків капіталу та організованих товарних ринків, а також розбудови їх інфраструктури;

– забезпечення захисту прав власників облігацій, зокрема шляхом передбачення інституту зборів власників облігацій та колективного представника власників корпоративних облігацій відповідно до найкращих світових практик.

Для реалізації цього завдання законопроектом передбачено викладення в новій редакції Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та внесення змін до цілого ряду законодавчих актів.

Третім є проект закону «Про рейтингування» (реєстраційний №8007), внесений групою народних депутатів.

Ним передбачено ухвалення нового спеціального закону, яким буде регулюватись діяльність рейтингових агентств в Україні, присвоєння та використання рейтингів, взагалі вся система фінансово-економічного рейтингування. Даний законопроект заміняє окремі норми різних законів та підзаконних нормативних актів щодо цього кола питань.

Окрім самого закону, законопроектом пропонуються внести відповідні зміни до законів України «Про страхування», «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про інститути спільного інвестування».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: