Реєстрація міжнародних платіжних систем-нерезидентів спроститься

НБУ розробив Рекомендації для спрощення процесу реєстрації міжнародних платіжних систем-нерезидентів, повідомляє прес-служба регулятора.

Метою створення цього документа є підтримка партнерських взаємин з учасниками платіжного ринку та спрощення процесу підготовки документів, що відповідно до законодавства подаються Національному банку для реєстрації міжнародної платіжної системи-нерезидента.

Рекомендації містять:

– порядок оформлення та подання документів до НБУ;

– опис положень, які повинні містити документи;

– перелік законодавчих актів України та документів міжнародних організацій, які необхідно використовувати з метою подання документів для узгодження умов та порядку діяльності міжнародної платіжної системи.

Слід нагадати, що платіжні організації міжнародних платіжних систем мають право здійснювати діяльність в Україні виключно після їх реєстрації шляхом унесення відомостей про них до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури, який веде Нацбанк.

Національний банк здійснює внесення відомостей до Реєстру щодо міжнародної платіжної системи, платіжною організацією якої є нерезидент, після узгодження умов та порядку діяльності цієї платіжної системи в Україні.

Порядок узгодження Національним банком умов та порядку діяльності в Україні міжнародної платіжної системи встановлений Положенням про порядок реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури, затвердженим Постановою Правління НБУ від 04.02.2014 р. №43.

Наразі в Реєстрі містяться відомості щодо 10 міжнародних платіжних систем-нерезидентів, з них:

– 3 міжнародні карткові платіжні системи;

– 7 міжнародних систем переказу коштів.

Більш детально – у Рекомендаціях щодо подання документів для узгодження умов та порядку діяльності в Україні міжнародної платіжної системи, платіжною організацією якої є нерезидент

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: