Валютний контроль здійснюватиметься за новими нормами

Національний банк оновив діючі норми щодо здійснення валютного контролю та проведення перевірок з питань дотримання банками, іншими фінансовими установами, національним оператором поштового зв’язку вимог валютного законодавства України. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Змінами передбачено:

– застосування санкцій, передбачених Декретом КМУ і Постановою Правління НБУ №49, на підставі актів перевірки без складання протоколів порушення валютного законодавства;

– перевірка уповноваженими працівниками НБУ перед складанням актів перевірки отриманих від державних органів матеріалів, що можуть свідчити про порушення вимог валютного законодавства;

– ознайомлення керівника банку (небанківської фінансової установи, національного оператору поштового зв’язку) з актом виїзної перевірки передбачається не пізніше тридцятого календарного дня (замість тридцятого робочого) з дня закінчення перевірки.

Відповідні зміни затверджені Постановою Правління НБУ від 6 вересня 2018 року №97 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набрала чинності з 8 вересня 2018 року.

Документом вносяться зміни до:

– Положення про валютний контроль, затвердженого Постановою Правління НБУ від 8 лютого 2000 року №49;

– Положення про порядок проведення виїзних, невиїзних (камеральних) перевірок щодо дотримання банками, іншими фінансовими установами, національним оператором поштового зв’язку вимог валютного законодавства України та перевірок пунктів обміну іноземної валюти на території України, затвердженого Постановою Правління НБУ від 21 вересня 2007 року №338.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: