Лізингодавці зацікавлені у розвитку сек’юритизації

В Україні розпочинається робота з розробки законодавства про сек’юритизацію.

Цьому питанню була присвячена експертна зустріч, організована Асоціацією «Українське об’єднання лізингодавців» за сприяння НКЦПФР, повідомляє прес-служба УОЛ. У заході взяли участь представники Асоціації, а також група експертів та донорів, які опікуються темою розробки законодавства з питань сек’юритизації. Вони обмінялися думками щодо правових, інфраструктурних та інших проблем на шляху розвитку нового фінансового інструменту, в результаті чого висловили переконання, що сек’юритизація є надзвичайно актуальною для української економіки в цілому та вітчизняного лізингового ринку, зокрема.

Так, Генеральний директор Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» Марина МАСІЧ розповіла, що лізингодавці давно цікавляться новими можливостями у сфері фондування, адже суттєвий фінансовий голод на національну валюту створює бар’єри для розвитку цієї індустрії та технічного переоснащення реальних секторів економіки. Ця тема активно підіймалася й на п’ятій Міжнародній конференції з лізингу, яка відбулася нещодавно у Львові. Існуючі джерела фінансування не задовольняють потреби ні локальних та незалежних українських операторів, ні компаній-учасників міжнародних фінансових груп.

Голова Ради директорів Асоціації Олександр КОЩЕЄВ поінформував міжнародних гостей про ситуацію на українському валютному ринку, проілюстрував обмежені можливості щодо обсягів і строків кредитування в національній валюті. Він також підтвердив готовність учасників Асоціації взяти участь у процедурах залучення коштів через забезпечені облігації, але пропонував відразу шукати шляхи вирішення попутних проблем у вигляді обов’язкової реєстрації транспортних засобів та спецтехніки тощо. Адже вони можуть стати перешкодою при реалізації уступки прав вимоги. У зв’язку із цим, учасники обговорення домовилися про необхідність провести в майбутньому тристоронню зустріч з представниками МВС-ГСЦ.

Керівник Департаменту ринків капіталу ЄБРР Яцек КУБАС підтвердив присутнім велику зацікавленість в реалізації даного проекту в Україні та готовність Банку викупляти до 20% майбутніх випусків забезпечених паперів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: