Що робиться для забезпечення фінансової стабільності в Україні

Національний банк опублікував черговий річний Звіт про діяльність Ради з фінансової стабільності. Звіт охоплює період з червня 2017 року по липень 2018 року.

Як зазначається у повідомленні Нацбанку, у ході своїх засідань за цей період Рада неодноразово підкреслювала, що ключовий ризик для фінансової стабільності на сьогодні ‒ це затримка у відновленні співпраці з МВФ. Здійснення структурних реформ, передбачених програмою співпраці з МВФ, є вкрай важливим для забезпечення макрофінансової стабільності та доступу до фінансування від інших міжнародних донорів.

Окрім того, на засіданнях Ради за цей час обговорювалися шляхи посилення співпраці Уряду та Національного банку України для забезпечення цінової стабільності та зваженої фіскальної політики, що є важливою передумовою збереження фінансової стабільності у довгостроковій перспективі. У фокусі уваги Ради перебували найбільш проблемні питання координації політики Міністерства фінансів і Національного банку, насамперед щодо поліпшення прогнозування динаміки залишків коштів ЄКР. Також розглядалося пов’язане питання про запровадження повноцінного середньострокового бюджетного планування на центральному та місцевому рівнях.

На додаток, за вказаний період було досягнуто консенсусу щодо подальшої стратегії державних банків та розглянуто можливі шляхи вирішення проблеми непрацюючих кредитів на балансах державних банків, підтримано концепцію та фінансову модель розвитку інфраструктури ринків капіталу. Окрема увага приділялась питанню законодавчого врегулювання криптовалют в Україні, а також підтримано запропоновану ФГВФО дорожню карту заходів для врегулювання неплатоспроможності Фонду.

Для підтримки розпочатого у 2014-2015 роках темпу реформування, Рада неодноразово зверталася до причетних державних органів із закликом підтримати і ухвалити необхідне законодавство. Зокрема, йшлося про нове валютне законодавство, документи, спрямовані на посилення захисту прав кредиторів та відновлення кредитування, запровадження середньострокового бюджетного планування для посилення стійкості державних фінансів.

Більш детально – у Звіті про діяльність Ради з фінансової стабільності

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: