Обсяг банківських гривневих кредитів населенню у серпні зріс на 4%

Про це свідчать попередні дані «Грошово-кредитної статистики», оприлюднені Національним банком.

Згідно з ними, кредитний портфель банків у національній валюті в серпні 2018 року збільшився на 2,3% до 607,8 млрд. грн.

В останньому літньому місяці, як і в попередні місяці, банки активно працювали з населенням – обсяг гривневих кредитів фізичним особам зріс на 4% до 126,2 млрд. грн.

Обсяг гривневих кредитів бізнесу за серпень збільшився на 1,8% до 480,3 млрд. грн., валютних – майже не змінився і становив $14,5 млрд.

У серпні обсяг гривневих депозитів у банківській системі України скоротився на 4,1% до 494,5 млрд. грн. Обсяги гривневих коштів бізнесу на рахунках у платоспроможних банках скоротились на 6,7% до 242,3 млрд. грн., значною мірою через сплату квартальних податкових та інших платежів до бюджету. Гривневі кошти фізичних осіб на рахунках у платоспроможних банках скоротились на 1,3% до 251,5 млрд. грн. під впливом сезонних факторів та погіршенням курсових очікувань.

В умовах збільшення волатильності на валютному ринку та девальваційного тиску на гривню зросли обсяги валютних депозитів: бізнесу – на 2,1% до $5,2 млрд., населення – на 2,2% до $8,7 млрд.

Вартість гривневих кредитів та депозитів для бізнесу незначно зросла, для населення – лишилась майже на рівні попереднього місяця.

Процентні ставки за гривневими депозитами для бізнесу в серпні підвищились на 0,4% до 12,4%, за кредитами у національній валюті – зросли на 1% до 17,9% річних.

Ставки за гривневими депозитами населення лишились на рівні липня, за кредитами у національній валюті знизились на 0,2%.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: