Як розвиватиметься страховий бізнес

Це питання було проаналізоване на XVIII Міжнародному фінансовому форумі, який минулого тижня відбувся в м. Одеса. Його організаторами виступили Центр бізнес-стратегій «Перспектива» та Ліга страхових організацій України, інформує прес-служба ЛСОУ.

Цього року форум зібрав 150 учасників, в числі яких були представники фінансового ринку України та зарубіжних країн, зокрема, Латвії, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Канади, Нідерландів, Молдови, Білорусі, Таджикистану, Польщі, Азербайджану, Грузії.

«Наше завдання – консолідація страхового ринку, зміцнення професійних відносин всіх його учасників, надання додаткового імпульсу зближенню позицій, а головне – сприяння розвитку страхового бізнесу», – зазначив Президент ЛСОУ Олександр ФІЛОНЮК, відкриваючи форум.

На його думку, для розвитку галузі є надзвичайно важливими закріплення дієвої системи захисту прав споживачів, формування надійних механізмів безпеки коштів інвесторів і страхувальників, підвищення фінансової грамотності населення.

У рамках форуму присутні обговорювали питання, актуальні для страхового і, в цілому, фінансового ринків. Серед таких питань – Комплексна програма розвитку фінансового сектору України до 2020 року, законодавство, що регулює ринок страхування та ініціативи щодо його вдосконалення.

Присутні зарубіжні експерти поділилися з українськими колегами міжнародним досвідом і практикою розвитку страхування цивільної відповідальності автовласників, проаналізували стан фінансових ринків, «вікна можливостей» та шляхи подолання головних перешкод для розвитку ринку страхування в Україні та у світі.

«Якісне оновлення законодавства страхового ринку буде можливим лише за умови тісної співпраці та широкого діалогу регуляторів з учасниками страхового ринку із залученням міжнародних та українських експертів», – зауважив Начальник Управління реформування фінансового сектора НБУ Євген СТЕПАНЮК.

За його словами, Національний банк спільно з професійними об’єднаннями учасників ринку працює над актуалізацією нормативно-правових актів з валютного регулювання для приведення їх у відповідність до Закону України «Про валюту і валютні операції». Зокрема, ведеться робота над внесенням змін до Положення про застосування іноземної валюти в страховій діяльності з метою спрощення купівлі іноземної валюти страховими компаніями для формування страхових резервів під зобов’язання в іноземній валюті та здійснення ними виплат за договорами страхування.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: