НБУ поступово впроваджує вимоги Basel III

Насамперед, регулятор впроваджує норми, в яких існує потреба на вітчизняному ринку.

Про це заявила Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА під час круглого столу в рамках зустрічі Базельського комітету з банківського нагляду та Інституту фінансової стабільності щодо європейського банківського нагляду (BCBS-FSI High-level meeting for Europe on Banking Supervision), що відбувся в Базелі, Швейцарія.

Як повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook, Катерина Рожкова зауважила, що НБУ дотримається декількох принципів при запровадженні вимог Basel III: «Важливо, щоб присутні на ринку банки в повній мірі виконували існуючі регуляції, і заявленим значенням фінансових показників і пруденційних нормативів можна було довіряти. Лише після цього можна говорити про впровадження додаткових норм і посилення існуючих. Крім того, з точки зору рівня розвитку українського фінансового ринку деякі вимоги Basel III для нас поки що надмірні. Ми підтримуємо підхід пропорційності у запровадженні Basel III: рівень складності регуляцій повинен відповідати рівню розвитку ринку. Відповідно, ми впроваджуємо в першу чергу ті регуляції, яких наразі потребує український ринок».

Вона також нагадала, що Україна знаходиться в процесі впровадження вимог Basel III з ліквідності. Зокрема, у 2018 році був введений у тестовому режимі норматив LCR (Liquidity coverage ratio), який стане обов’язковим для виконання банками наприкінці поточного року. Крім того, з 2020 року НБУ запровадить норматив NSFR (Net Stable Funding Ratio), буфери капіталу, а також нові вимоги до структури регулятивного капіталу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: