Як бізнес оцінює перспективи розвитку в 2019 році

75% керівників компаній розраховує на позитивний розвиток бізнесу в 2019 році. Майже половина бізнесменів (42%) очікує на збільшення доходу від розвитку бізнесу в розмірі від 10% до 20% у гривні. Водночас прогнози дохідності у валюті не такі оптимістичні – 43% CEO зазначили, що вони складуть лише до 10%.

Такими є результати дослідження «Прогнози бізнесу на 2019 рік», проведеного Європейською Бізнес Асоціацію та презентованого у вересні на EBA Global Outlook, йдеться у прес-релізі ЄБА.

Дослідження проводиться вже третій рік поспіль. У цьогорічному опитуванні взяли участь 106 топ-менеджерів компаній-членів ЄБА.

Згідно з ним, майже кожен п’ятий бізнесмен (17% опитаних) прогнозує зростання доходу в бізнесі на рівні більше 20% у гривні. І така ж кількість CEO – на рівні від 10% до 20% в доларах.

«Минулого року очікування були більш оптимістичними. Тоді 86% керівників мали надію на позитивні зміни. Зараз ми повертаємось до показників 2017 року. Причини очевидні. Вже який рік бізнес говорить про ефективну боротьбу з корупцією, верховенство права і судову реформу, політичну стабільність. Невеликі зрушення дійсно є. Але в реальному житті та бізнесі вони не настільки очевидні. Тому і на наступний рік ці завдання визначаються бізнесом як ТОП-3 для влади. Сподіваюсь, нас цього разу почують краще, і реформи за цими напрямами будуть більш відчутними», – зазначила  Виконавчий директор ЄБВ Анна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Крім того, для бізнесу важливим є проведення податкової та митної реформ, налагодження ефективного державного управління, прогрес у площині виконання умов Угоди про Асоціацію між Україною і ЄС та посилення енергетичної безпеки і енергоефективності.

Результати дослідження свідчать, що при плануванні бюджету на наступний рік власники закладають вартість валюти на рівні 30 грн./$. На цей рік прогноз був на рівні 28 грн./$. При цьому масштабних інвестиційних бізнес-проектів не планується, і про це повідомили 61% CEO.

Водночас, незважаючи на валютні коливання, 58% всіх респондентів планують розширювати штат, а 33% – залишать штат незмінним. У свою чергу 42% керівників компаній сподіваються збільшити виплати працівникам у розмірі від 10% до 20%, а десята частина – більше ніж на 20%.

Слід нагадати, що за результатами Інвестиційного індексу ЄБА, для покращення інвестклімату для бізнесу потрібно запустити роботу Антикорупційного суду, реформувати судову систему та повернути довіру до неї, відкрити ринок землі, знизити податковий тиск на фонд оплати праці, детінізувати економіку, більше комунікувати позитивні зміни та кейси, зробити ефективним державний апарат, що в деяких випадках буде означати його значне скорочення.

Більш детально – у Презентації ЄБА

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: